fb inst harmonie.flore@gmail.com    0673949273 

                                                              0673948864

Пошук

Женские духи

Мужские духи

Духи унисекс

Косметика

Бренды

ТЕКСТ РЕКЛАМНЫЙ О ДУХАХ

КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ

Быстрая доставка

Быстрая доставка

Быстрая доставка

Бесплатные образцы

Бесплатные образцы

Бесплатные образцы

Работаем 24/7

Работаем 24/7

Бесплатные образцы

Безопасная оплата

Безопасная оплата

Безопасная оплата

Новини

Україна скористається досвідом ЄС у захисті здоров'я дітей від куріння

Україна скористається досвідом ЄС у захисті здоров'я дітей від куріння
433233 ПЕРЕГЛЯДІВ

У 2015 році ЄС запровадив антитютюнову директиву №2014/40/ЄС, а нещодавно  Єврокомісія оприлюднила звіт щодо результатів її виконання за 5 років. Важливість Директиви полягає у тому, що її норми запроваджують обмеження на застосування тютюновою індустрією маркетингових технологій, спрямованих на підвищення привабливості тютюнових виробів та електронних сигарет, стимулювання продажів і створення ілюзії меншої шкоди. Досвід країн ЄС свідчить про те, що такі обмеження дійсно показали вражаючі результати лише за п'ять років. Згідно з даними Європейського барометра, за період 2014-2020 років поширеність куріння серед дорослих віком понад 15 років зменшилася на 13%, а серед дітей показник куріння впав на 20%.

 

Тепер на всій території ЄС сигарети продають з попередженням про шкоду для здоров'я, яке покриває 65% передньої та задньої сторін пачок. Завдяки йому споживачі краще поінформовані про негативні наслідки куріння, а попереджувальні ілюстрації зменшують вживання тютюну серед молоді.

 

У країнах ЄС, 94% курців починають курити до 25 років, а 70% — до 18 років. Як наслідок, від хвороб, спричинених курінням, у країнах ЄС щороку помирає майже 700 тис. людей. Близько 50% курців помирають передчасно: у середньому на 14 років раніше, ніж некурці. А більшу частину свого життя вони страждають від серйозних захворювань. На лікування цих хвороб, ЄС щорічно витрачає понад 25 млрд євро. Ще більш як 8 млрд євро економіка недоотримує внаслідок раннього виходу на пенсію, смерті та тимчасової втрати працездатності курців. А якщо підрахувати економічні втрати тих років життя, які люди «не дожили» внаслідок куріння, ця цифра сягатиме 517 млрд євро щороку.

 

Підписавши Угоду про Асоціацію у 2014 році, Україна теж взяла на себе євроінтеграційні зобов'язання щодо захисту споживачів від шкоди тютюнової та нікотинової продукції. Вітчизняне законодавство давно потребувало ефективних норм захисту дітей і молоді від тактик тютюнової індустрії, які допомогли б кардинально зменшити поширеність куріння в Україні. Згідно із Глобальним опитуванням молоді щодо вживання тютюну, майже 15% підлітків 13-15 років вживають  тютюнові вироби, а кожен п’ятий (18,4%) курить електронні сигарети.  З цією проблемою парламентарі успішно впоралися наприкінці минулого року, ухваливши у другому читанні законопроєкт №4358, (Закон 1978 - IX) який приводить норми та вимоги до тютюну у відповідність до вимог ЄС (Директива 2014/40/EU). Ключові норми Директиви передбачені Законом 1978-ІХ:

 

 

      запроваджується заборона будь-якої реклами електронних сигарет та рідин до них аби захистити дітей від оманливої інформації про наслідки вживання нікотинової продукції;

      запроваджені медичні попередження на пачках електронних сигарет та рідин до них, а на сигаретах медичне попередження збільшиться до 65% від розміру упаковки з оновленням графічних зображень;

      забороняється продаж сигарет зі смаками та ароматами (приміром, фруктів, ягід чи солодощів) — наразі це діє як своєрідний «гачок» і приманка для залучення дітей до куріння.

 

Окрім передбачених європейською директивою вимог щодо захисту населення від шкоди тютюну та нікотину Верховна Рада України додатково:

 

      звільнила на 100% усі робочі місця від тютюнового диму та нікотинових викидів та надала повноваження громадам визначати додаткові вільні від куріння місця (наприклад парки, сквери, пляжі та ін.);

      заборонила використання пристроїв для нагрівання тютюну у визначених місцях на рівні із сигаретами — безпечного куріння не існує;

      заборонила ароматизовані рідини для електронних сигарет, наразі фахівці налічують понад 15 тисяч різних смаків, що підвищує ризик вживання цієї шкідливої продукції дітьми та юнацтвом.

 

«В Україні куріння забирає в середньому 85 тисяч життів на рік. Безпечного куріння не існує. Кожна десята смерть від хвороб серця спричинена ним. Куріння є одним із ключових факторів ризику розвитку ішемічної хвороби серця, інсульту і хвороби периферичних судин. Сьогодні почали з’являтися альтернативні способи вживання тютюну, як-от електронні сигарети чи пристрої для нагрівання тютюну. Усі вони стають дедалі популярнішими серед підлітків, проте такі пристрої не є безпечнішими»,зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку понад 8 млн людей в усьому світі помирають через хвороби, спричинені вживанням тютюну. Не меншої шкоди куріння завдає й економіці нашої держави: за розрахунками експертів, щорічні економічні втрати станом на 2021 рік складають 3,2% ВВП України або близько 179 млрд грн (на 2021 рік) внаслідок ранньої втрати працездатності курцями, соціальними виплатами та лікуванням хвороб, викликаних курінням. Ухвалення Закону 1978 - IX дозволить Україні виконати євроінтеграційні зобов’язання, зберегти гроші платників податків і захистить здоров'я та життя українців. І ця задача виявилася цілком посильною для депутатів IX скликання Верховної Ради України, з якою вони успішно впоралися 16 грудня 2021 року.

 

Автори: Дмитро Полонський — медіакоординатор громадської організації  «Життя», Дмитро Купира — виконавчий директор громадської організації  «Життя».

Теги: Директива, Закон 1978,антитютюнове законодавство
Мої відео