fb inst harmonie.flore@gmail.com    0673949273 

                                                              0673948864

Пошук

Женские духи

Мужские духи

Духи унисекс

Косметика

Бренды

ТЕКСТ РЕКЛАМНЫЙ О ДУХАХ

КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ

Быстрая доставка

Быстрая доставка

Быстрая доставка

Бесплатные образцы

Бесплатные образцы

Бесплатные образцы

Работаем 24/7

Работаем 24/7

Бесплатные образцы

Безопасная оплата

Безопасная оплата

Безопасная оплата

Новини

У Рівному критична ситуація з кисневими концентраторами

У Рівному критична ситуація з кисневими концентраторами
365144 ПЕРЕГЛЯДІВ

Новий пік захворюваності на COVID-19 йде Україною швидкими темпами. І попри те, що рівень вакцинацій суттєво зріс у порівнянні з літом, відчуваються проблеми з кисневим навантаженням. Лікарням не вистачає кисневих станцій, кількість «газу життя» інколи також занадто мала, а кисневі концентратори, що видаються додому пацієнтам, які потребують кисневої підтримки, постійно на руках.

Серед регіонів, що зазнали дефіциту кисневих концентраторів опинилось і Рівне з областю. Окрім того, що деякі лікарні вже відчувають недостачу у ліках для ковідних пацієнтів та місцях для госпіталізації, проблема є і з концентраторами, що видаються амбулаторним хворим додому. Наприклад, у Сарнеській лікарні (що є опорною для боротьби з коронавірусом) вже закінчуються засоби індивідуального захисту та ліки. І попри те, що лікарня є одним із головних пунктів лікування коронавірусних хворих, поки що договору про ковідний пакет, який і фінансує такі заклади, Національна служба здоров’я України ще не підписала. Не краща ситуація і з концентраторами.

Кисневі концентратори для використання в домашніх умовах - це специфічні апарати для виділення кисню із навколишнього середовища. Вони видаляють зайві домішки і поставляють збагачене киснем повітря. Такі концентратори є невід'ємною частиною лікування та реабілітації хворих з тяжким перебігом коронавірусної та інших хвороб, адже  під час них організм страждає від недостачі кисню. А це, а свою чергу, може непоправно нашкодити організму, особливо безпосередньо легеням, кровоносній системі та мозку. При чому важливим є і те, що такі концентратори повинні використовуватися із знанням, адже неправильні налаштування можуть перетворити лікування на шкоду і змусити пацієнта бути залежним від кисню на все життя.

Не дивлячись на те, що такі апарати не є одноразовими і при правильному догляді можуть і повинні передаватися іншим пацієнтам, у Рівному ситуація з ними лякає. У той час, коли деякі лікарні намагаються справлятися, встановлюючи станції та розводки кисню, концентраторів, що видаються додому надто мало. Всього в центрах медико-санітарної допомоги їх було лише 30, коли пацієнтів, що потребують їх – набагато більше. Хворі, що отримують довідки про потребу кисневої підтримки, направляються до сімейних лікарів, але вимушені йти ні з чим. Концентраторів в наявності немає. І хоча вже неодноразово оголошувалися закупівлі, Рівненщина стабільно має один із найнижчих показників закупок такого обладнання.

Ті, хто стикнулися з такою проблемою шукають волонтерів та звертаються у організації, де просять допомоги. Нерідкі випадки, коли лікарі просто повідомляють про відсутність концентраторів і це буквально означає "робіть далі що хочете, ми вам нічим не можемо допомогти". І хтось навіть все таки намагається вижити нормально без кисню, але далеко не у всіх це нормально виходить. Не поодинокі пацієнти, що мають дуже низьку сатурацію навіть після виписки з лікарні. І волонтери Рівного намагаються хоча б частково  допомагати у такій ситуації. На кошти благодійників купуються концентратори та видаються тим, хто цього потребує. Але і їх не вистачає. Так само, як і фінансування на їх обслуговування.

І попри таку ситуацію, чиновники намагаються заспокоювати людей. Так, концентраторів не вистачає, всі вони задіяні. Але в резерві вони ще є. Просто заявок не надходить. Тобто фактично можновладці перекидають відповідальність за ситуацію на кого завгодно. Окрім самих себе. Адже кошти виділяються. Але куди вони ідуть і чому на них закуповується занадто мало апаратів, навіть враховуючи різні їх характеристики і ціни, вони сказати не можуть.  

Чи покращиться ситуація у Рівному не може сказати ніхто. Але є надія, що вже скоро це все таки відбудеться.

Мої відео