fb inst harmonie.flore@gmail.com    0673949273 

                                                              0673948864

Пошук

Женские духи

Мужские духи

Духи унисекс

Косметика

Бренды

ТЕКСТ РЕКЛАМНЫЙ О ДУХАХ

КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ

Быстрая доставка

Быстрая доставка

Быстрая доставка

Бесплатные образцы

Бесплатные образцы

Бесплатные образцы

Работаем 24/7

Работаем 24/7

Бесплатные образцы

Безопасная оплата

Безопасная оплата

Безопасная оплата

Новини

Мулові поля Бортницької станції аерації поглинуть ще 70 млн бюджетних коштів

Мулові поля Бортницької станції аерації поглинуть ще 70 млн бюджетних коштів
344744 ПЕРЕГЛЯДІВ

В найближчі два тижні дамби двох мулових полів Бортницької станції аерації (БСА) черговий раз будуть нарощувати задля уникнення техногенної катастрофи. Відповідний договір ціною 70 млн гривень КП "Дирекція з капітального будівництва та реконструкції "Київбудреконструкція" уклало із ТОВ “Промін Буд Сервіс”, яке паралельно працює над багатомільйонним будівництвом столичного Центру захисту тварин. Підряд на реконструкцію дамб мулових полів БСА ця компанія отримала за результатами конкурсу, схожого на гру в піддавки: ціна переможця була на 32 копійки вигідніша, ніж у конкурента. За останні роки дамби мулових полів, які переповнені втричі більше проектних потужностей, нарощували тричі, на що пішло вже понад 650 млн гривень. Кошти у цю вирву вкладатимуть і надалі, адже спинити збільшення кількості осаду в них можна тільки після повної реконструкції БСА, що в нинішніх реаліях виглядає недосяжними планами.

Як стало відомо з оголошення електронної системи ProZorro, 30 листопада 2022 року КП "Дирекція з капітального будівництва та реконструкції "Київбудреконструкція" (*) уклало з ТОВ “Промін Буд Сервіс” (**) договір на проведення реконструкції дамб мулових полів № 1 та № 2 БСА. Ціна договору склала 69,99 млн гривень.

ТОВ “Промін Буд Сервіс”, за умовами договору, до 20 грудня 2022 року повинно перевезти самоскидами з кар'єру в Бориспільському районі 132,33 тис. тон грунту на відстань 22,4 км для нарощення дамб та перемичок навколо мулових полів. Вказані роботи проводяться за рахунок бюджету Києва.

Вказана закупівля супроводжувалася вимогами її потенційних учасників усунути дискримінаційні умови тендеру. Зокрема, ТОВ “Нікопрогресбуд” зауважувало, що замовник не надав у складі тендерної документації інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики реконструкції, у тому числі плани, креслення, малюнки. На це в "Київбудреконструкції" формально відповіли, що ознайомитися з додатковими документами можна в їхньому офісі.

Ще одна компанія – ТОВ “Горбуд” – не погоджувалася з вимогою наявності у учасника торгів сертифікату на відповідність вимогам ДСТУ ІSО 14001:2015 (ISO 14001:2015, IDT) “Системи екологічного управління. Вимоги та настанови щодо застосування”. В ТОВ зазначали, що даний сертифікат не є обов’язковим для виконання будівельною компанією своєї статутної діяльності і просили продовжити строк подання тендерної пропозиції, щоб встигнути отримати цей сертифікат. Цю вимогу замовник відхилив, посилаючись на неможливість продовження терміну подачі пропозицій через закінчення бюджетного періоду.

В підсумку свої пропозиції у вказаному тендері, крім ТОВ “Промін Буд Сервіс”, подали дві компанії – ТОВ “Гарант Профі” та ТОВ “БК “Адамант”. В результаті “Промін Буд Сервіс” вдалося здобути перемогу з дуже символічним відривом від конкурентів: його пропозиція була вигідніша від запропонованої ТОВ “Гарант Профі” ціни всього на 32 копійки.

До слова, ТОВ “Гарант Профі” за сім років свого існування приймало участь лише у двох тендерах. Перший – нинішній, другий – тендер "Київбудреконструкції" на реконструкцію дамб мулових полів № 1 та № 2 БСА, який був оголошений у вересні 2022 року. В тій закупівлі ТОВ “Гарант Профі” та ТОВ “Промін Буд Сервіс” також створили вигляд конкуренції – запропонувавши ціни з різницею в 2 гривні. Проте ту закупівлю відмінили “через відсутність подальшої потреби” в ній.

Зазначимо, що нинішній договір є четвертим, який КП "Дирекція з капітального будівництва та реконструкції "Київбудреконструкція" укладало на реконструкцію дамб мулових полів № 1 та № 2 БСА. Три попередні підряди дісталися одній компанії – ТОВ “Гарантбуд”. Перший договір (ціна – 508,08 млн гривень) було укладено в червні 2018 року, другий (ціна – 124,12 млн гривень) в грудні 2018 року, третій (ціна – 20,32 млн гривень) в грудні 2021 року. Останню угоду в липні 2022 року сторони розірвали через порушення підрядником календарного плану робіт, за виконані роботи йому сплатити лише 6,58 млн гривень.

Таким чином, з урахуванням нинішнього договору на реконструкцію дамб мулових полів № 1 та № 2 БСА, за останні майже п'ять років було укладено чотири договори на суму 722,53 млн гривень.

Проект реконструкції дамб мулових полів № 1 та № 2 БСА Київська міськдержадміністрація (КМДА) затвердила своїм розпорядженням від 23.03.2017 року № 106 із загальною кошторисною вартістю робіт в розмірі 634,249 млн гривень. Після цього кошторис кілька разів переглядали, щоразу збільшуючи вартість робіт. Так, у липні 2018 року реконструкція здорожчала до 704,38 млн гривень (розпорядження КМДА від 24.07.2018 року № 1298), в грудні 2018 року – до 957,01 млн гривень (розпорядження КМДА від 19.12.2018 року № 2302). Згідно з чинною редакцією Програми економічного і соціального розвитку Києва на 2021-2023 роки, вказана реконструкція триватиме до кінця 2026 року. При цьому, згідно з цим документом, станом на початок 2022 року на об'єкті було виконано робіт лише на 398,61 млн гривень (значно менше, ніж отримали підрядники).

Нагадаємо, БСА ПрАТ "АК "Київводоканал" – єдина в Києві очисна станція, що обслуговує не тільки столицю, а й населені пункти Київської області (Вишгород, Ірпінь, Вишневе, Бортничі, Гнідин, Щасливе, Чабани, Коцюбинське, Погреби, Новосілки, Гатне, Софіївську та Петропавлівську Борщагівку). Станція знаходиться на вул. Колекторній, 1 в Дарницькому районі Києва. Після обробки осад перекачується на мулові поля для подальшого сушіння в природних умовах.

Мулові поля БСА є комплексом інженерних споруд, куди осад зі стічних вод перекачується для подальшого сушіння в природних умовах. Знаходяться вони поблизу села Ревне Бориспільського району Київщини. Мулових полів у станції три, але робочими наразі є №1 і №2. Протягом останніх років час від часу звучать повідомлення про переповнення мулових полів. Ще в 2018 році в “Київводоканалі” повідомляли, що мулові поля займали 272 га, а при проектній потужності у 3 млн куб. там зберігалося порядка 10 млн куб. мулу. Для уникнення аварій дамби полів потребують постійного нарощування, щоб забезпечити можливість відкачування туди стоків до кінця реконструкції самої БСА.

KВ неодноразово писала, що реконструкція БСА є однією із найбільш нагальних проблем і в той же час одним з найбільш довгограючих проектів столиці. На сьогодні триває перша черга реконструкції БСА, початковий проект якої було затверджено ще розпорядженням КМДА від 15.02.2012 року № 245 із загальною кошторисною вартістю 333,5 млн гривень. Пізніше столична адміністрація цей проект кілька разів перезатверджувала, щоразу підвищуючи загальну кошторисну вартість без зміни загальних технічних характеристик. Згідно з чинним розпорядженням КМДА від  22.03.2021 року №645 вартість першої черги реконструкції БСА складає 694,5 млн гривень. На сьогодні реконструкцією, на яку вже витрачено 318,3 млн гривень, на замовлення ПрАТ "АК "Київводоканал" займається ТОВ "Укрметал Буд" в рамках договору ціною 318,9 млн гривень. 

Разом з тим в “Київводоканалі” в 2019 році повідомляли, що проблему з переповненістю мулових полів можна буде вирішити тільки після реконструкції всієї БСА, бо це дозволить значно зменшити об'єм осаду. Цю реконструкцію раніше планувалося провести в рамках кредитної угоди між Японським агентством міжнародного співробітництва JICA та Кабінетом міністрів України. Наприкінці червня 2021 року в “Київводоканалі” заявили, що вже узгоджено графік переговорів і складено дорожню карту якнайшвидшого укладання генерального контракту. Будівельні роботи планували розпочати в липні 2021 року і завершити у 2027 році. Проте це все були довоєнні плани.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Промін Буд Сервіс” було зареєстровано у 2016 року у Києві. Статутний фонд компанії – 100 гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових та нежитлових будівель. Засновник – Андрій Цвілєв, зареєстрований в окупованому Донецьку. Керівник – Олег Секретар.

За даними Clarity Project, ТОВ "Промін Буд Сервіс" бере участь у публічних закупівлях з 2018 року. За цей час підприємство уклало 95 договорів на суму 645,28 млн гривень (з урахуванням нинішнього). Нинішній договір на реконструкцію мулових полів БСА – перший досвід співпраці фірми з КП "Дирекція з капітального будівництва та реконструкції "Київбудреконструкція". Найбільшим же замовником компанії є КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини", яке у 2019 році довірило їй  будівництво Центру захисту тварин на вулиці Автопарковій у Дарницькому районі Києва за 131,3 млн гривень. По договору, підрядник повинен був збудувати центр до кінця 2022 року, проте на сьогодні додатковою угодою у зв'язку з перерозподілом фінансування термін виконання робіт змістили до кінця квітня наступного року.

З лютого 2019 року ТОВ "Промін Буд Сервіс" займається зведенням ще одного масштабного об'єкта на Київщині – дитсадок-початкову школу в Глевасі майже за 115 млн гривень на замовлення Глевахівської селищної ради. Ці роботи підрядник повинен завершити до кінця квітня 2022 року. Звіт про виконання робіт в системі ProZorro поки що не опублікований, натомість в травні 2022 року слідчі Фастівського райуправління ГУ Нацполіції в Київській області розпочали кримінальне провадження (№ 42022112310000089) щодо неправомірності вибору ТОВ "Промін Буд Сервіс"  підрядника у вказаному тендері. За версією слідства, ТОВ “Промін Буд Сервіс” подало у складі тендерної пропозиції недостовірну інформацію, а згодом задля привласнення бюджетних коштів посадові особи ТОВ “Промін Буд Сервіс” безпідставно внесли, а Глевахівської селищної ради – безпідставно прийняли завищені обсяги виконаних робіт.

КП "Дирекція з капітального будівництва та реконструкції "Київбудреконструкція" засновано в 2011 році Київрадою. Статутний капітал – 200 тис. гривень. Керує підприємством Анатолій Сульдін (на колажі ліворуч). На сайті КМДА вказано, що "Київбудреконструкція” займається забезпеченням будівництва, реконструкції та переобладнання споруд та об’єктів житлово-комунального господарства столиці. 

Замовником реконструкції мулових полів №1 і №2 "Київбудреконструкція” є з березня 2017 року (розпорядження КМДА від 23.03.2017 року № 334). До цього часу замовником був Департамент житлово-комунальної інфраструктури КМДА, але за даними ProZorro, він не провів жодного тендеру на замовлення цих робіт.

Крім реконструкції мулових полів БСА "Київбудреконструкція" виступає замовником найрізноманітніших робіт в місті. Зокрема, воно активно замовляє реконструкцію ліфтів в житлових багатоповерхівках, облаштування дитячих та спортивних майданчиків. За замовленням цього КП в 2020 році виконувалися роботи із регулювання рівня води озера Глінка. Проте минулого літа столична прокуратура звернулася з позовом до суду про визнання тендеру на виконання цих робіт недійсним.

Також КП “Киевстройреконструкция” виступає замовником робіт з термомодернізації навчальних закладів. Підряди на виконання таких робіт у школі та садку у Святошинському районі в 2017 році стали предметом кримінального розслідування (провадження №42019100000000055 від 24.01.2019 року). Підозрюваним у цій справі є екс-директор КП Ярослав Мусієнко, якому інкримінують розтрату бюджетних коштів та службове підроблення при виконання цих робіт.

В травні 2021 року у приміщеннях КП “Київбудреконструкція” було проведено обшук групою прокурорів та слідчих. Слідчі дії проводилися з метою знайти та вилучити документи щодо договірних відносин на предмет шахрайства, легалізації майна та зловживання владою або службовим становищем. При цьому в столичні владі тоді запевнили, що на підприємстві здійснювалися перевірки щодо фінансово-господарської дисципліни і жодних порушень не встановлено.

В липні минулого року в Київраді попросили на той час в.о. директора КП “Київбудреконструкція” Юрія Синякова відзвітувати про відшкодування збитків та виконання приписів за підсумками аудиту діяльності цього комунального підприємства за 2017-2018 роки. Аудитори Київської міськдержадміністрації (КМДА) тоді виявили втрати під час термомодернізації одного з дитсадків у Подільському районі в розмірі понад 750 тис. гривень.

КП "Дирекція з капітального будівництва та реконструкції "Київбудреконструкція" підпорядковане Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА, який з 17 липня 2017 року очолює Дмитро Науменко. За роботу цього департаменту відповідає заступник голови КМДА Петро Пантелеєв (на колажі праворуч).

ПАТ “АК “Київводоканал” з квітня 2021 року очолює екс-глава Подільської райдержадміністрації Сергій Крушановський (на колажі по центру). 25,46% акцій підприємства перебуває у комунальній власності Києва в особі Департаменту комунальної власності КМДА, 67% акцій належить ПрАТ “Компанія Київенергохолдинг” (має офшорне коріння, хоча формально на 61% належить Департаменту комунальної власності КМДА).

  • "Дирекція з капітального будівництва та реконструкції "Київбудреконструкція"  (код ЄДРПОУ: 37932233)
  • “Промін Буд Сервіс” (Код ЄДРПОУ: 40777092)

КиївВлада

Теги: новини київщини, новини київської області, новини києва, бса, Бориспільський район, київводоканал, жкг, дмитро науменко, київбудреконструкція, бортницька станція аерації, ревне, анатолій сульдін, стічні води, центру захисту тварин, промін буд сервіс, сергій крушановський, гарант профі
Мої відео