fb inst harmonie.flore@gmail.com    0673949273 

                                                              0673948864

Пошук

Женские духи

Мужские духи

Духи унисекс

Косметика

Бренды

ТЕКСТ РЕКЛАМНЫЙ О ДУХАХ

КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ

Быстрая доставка

Быстрая доставка

Быстрая доставка

Бесплатные образцы

Бесплатные образцы

Бесплатные образцы

Работаем 24/7

Работаем 24/7

Бесплатные образцы

Безопасная оплата

Безопасная оплата

Безопасная оплата

Новини

Екологічне управління КМДА випустить в повітря чергові 40 млн гривень

Екологічне управління КМДА випустить в повітря чергові 40 млн гривень
301514 ПЕРЕГЛЯДІВ

В Управлінні екології та природних ресурсів Київської міськдержадміністрації (КМДА) вирішили не пропустити моменту та таки освоїти передбачені в столичному бюджеті на поточний рік 40 млн гривень на встановлення двох постів моніторингу за забрудненням повітря. Ці пости в Києві з'являться в рамках створення цілої системи спостереження за станом навколишнього середовища, яку на замовлення екологічного управління впроваджує столичне ТОВ “Енвімонітор”. Ця компанія, схоже, була заснована спеціально під створення цієї системи: її зареєстрували за кілька місяців до укладення першого договору, а її основним замовником є саме екологічне управління столичної адміністрації. Свіже замовлення ще двох постів моніторингу в умовах воєнного стану спантеличило державних аудиторів, але в екологічному управлінні пояснити нагальність цієї закупівлі так і не змогли.

Як стало відомо з оголошення електронної системи ProZorro, 12 грудня 2022 року Управління екології та природних ресурсів КМДА уклало з ТОВ “Енвімонітор” (*) договір на поставку та встановлення стаціонарних постів моніторингу за забрудненням атмосферного повітря у Києві. Ціна договору склала 39,67 млн гривень. 

Згідно з договором, ТОВ “Енвімонітор” до кінця грудня 2022 року повинно поставити, встановити та запустити в роботу два пости моніторингу забруднення повітря.

Кожен пост повинен складатися, зокрема, з метеостанції та системи для відбору проб навколишнього повітря, аналізатора для визначення вмісту діоксиду сірки, оксидів азоту, монооксиду вуглецю, озону та бензолу в атмосферному повітрі. Кожен пункт повинен бути оснащений системою кондиціонування, вентиляції, заземлення, оповіщення та віддаленого контролю. Також пункти мають підключити до програмного забезпечення для передачі даних на сервер.

Пости планують встановити на просп. Перемоги, 97 (Святошинський район) та вул. Китаївській, 22 (Голосіївський район) з приміткою, що адреси можуть змінюватися в процесі проведення робіт.

На початку грудня на вказану закупівлю звернула увагу Державна аудиторська служба, яка попросила пояснити нагальність замовлення постів моніторингу за забрудненням якості повітря в умовах воєнного стану. У відповідь на це в екологічному управлінні розповіли про важливість отримання інформації щодо якості повітря, однак обгрунтувати необхідність цієї закупівлі саме в нинішніх умовах – не змогли. 

Нагадаємо, що ТОВ "Енвімонітор" на замовлення Управління екології та природних ресурсів КМДА займається створенням міської системи програмно-апаратних засобів збору та обробки даних про стан навколишнього середовища Києва з 2018 року. З того часу, крім нинішнього, сторони уклали чотири договори. У жовтні 2018 року вони підписали договір (ціна – 2,39 млн гривень) на проведення робіт з інвентаризації джерел забруднення навколишнього природного середовища у Києві. У серпні 2020 року управління за 39,73 млн гривень замовило постачання та встановлення перших двох постів моніторингу, у вересні 2020 року за 34,84 млн гривень – ще трьох постів. А у червні 2022 року сторони вирішили освоїти ще 2 млн гривень, уклавши угоду на утримання системи програмно-апаратних засобів збору та обробки даних про стан довкілля Києва.

Теоретично в столиці повинні працювати вже 5 постів, встановлених на замовлення екологічного управління КМДА, однак перевірити їх роботу наразі неможливо – посилання на неї, яке розміщено на сайті екологічного управління КМДА, не працює.

Нагадаємо, згідно з цільовою програмою “Екологічне благополуччя на 2019-2021 роки” на створення міської системи програмно-апаратних засобів збору та обробки даних про стан довкілля Києва в ці роки передбачалося 80 млн гривень (по 40 млн гривень в 2020 та 2021 роках). Два роки тому в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА пояснювали КВ, що створення цієї системи планується у дві черги. У рамках першої черги мали створити центр збору та обробки даних, встановити технічне програмне забезпечення, 2 стаціонарні пости моніторингу атмосферного повітря та один калібратор. У рамках другої черги – встановити ще якесь програмне забезпечення та побудувати 19 стаціонарних і один мобільний пост моніторингу атмосферного повітря. 

З роками апетити столичних чиновників щодо витрат на цю систему зросли в рази. Міська програма “Екологічне благополуччя на 2022-2025 роки” передбачає на її впровадження ще 240 млн гривень (по 60 млн гривень щороку). За ці кошти протягом чотирьох років планують, зокрема, встановити 12 пунктів спостереження за якістю повітря.

В жовтні 2022 року Київрада підтримала в першому читанні проєкт рішення про затвердження Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря агломерації Києва. Цей документ немов в підтвердження поточної програми екологічного благополуччя передбачає продовження створення “Міської системи програмно-апаратних засобів збору та обробки даних про стан довкілля” та витрату на це протягом 2022-2025 років все тих же 240 млн гривень. На ці кошти, як вказано в проєкті рішення, планується встановлювати чотири роки по три пости моніторингу, при цьому в останньому додатку до документу йдеться не про 12, а про 17 пунктів. Чому їхня кількість у різних розділах документа відрізняється, не уточнюється. 

Паралельно зі створенням Управлінням екології та природних ресурсів КМДА міської системи програмно-апаратних засобів збору та обробки даних про стан навколишнього середовища Києва, в столиці за бюджетні кошти запроваджується ще одна система моніторингу повітря. Вона носить назву “Система отримання вимірювальних параметрів про стан навколишнього та внутрішнього середовища у рамках концепції “інтернет речей” і створюється комунальним підприємством “Інформатика”. Кожна з цих систем тягне з бюджету величезні суми грошей, при цьому про їх функціональність говорять мало, а доцільність їх створення викликає питання. Експертне середовище вважає, що достатньо було б модернізувати вже наявні системи, зокрема, Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського, ніж зараз створювати нове з нуля.

А поки сотні мільйонів гривень зі столичного бюджету витрачаються на спроби налагодити моніторинг якості повітря в столиці, ця сама якість продовжує невпинно погіршуватися, і про це у владних кабінетах говорять не так охоче. Депутати Київради, громадські активісти та експерти неодноразово звертали увагу, що жителі столиці періодично страждають від смогу, місто все частіше потрапляє у світові антирейтинги через забрудненість атмосфери. Причини такої ситуації “на поверхні” – величезна кількість транспорту, необладнаний сучасними системами очищення газів сміттєспалювальний завод “Енергія”, ряд небезпечних виробництвстоличні ТЕЦ тощо.

Нагадаємо також, що в попередні роки управління екології та природних ресурсів КМДА не надто вдало справлялося із реалізацією Програми екологічного благополуччя, незважаючи на те, що на відповідні заходи чиновники отримують багатомільярдне фінансування. Наприклад, протягом 2020 року на виконанні вказаної програми профільне управління КМДА освоїло 1,85 млрд бюджетних гривень, завдяки чому вдалося виконати 88,3% запланованих заходів. Проте, реалізовані заходи мали мало спільного з розвитком сфери екології – це в основному звичне утримання пляжів, парків, очисних споруд, придбання посадкових матеріалів. При цьому, протягом позаминулого року чиновники так і не розробили проєкт організації ландшафтного парку “Партизанська слава”, не збудували комплекс з переробки і утилізації рослинних відходів та систему аерації озера Лебедине, а на реконструкцію та благоустрій парку “Кіото” та Долобецького острова гроші в бюджеті навіть не були закладені кошти.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ "Енвімонітор" зареєстровано в 2018 році в Києві. Статутний капітал – 153,89 тис. гривень. Основний вид діяльності – дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук. Засновники та кінцеві бенефіціари – Олег Вовченко та Віктор Бєлов (керівник), який має реєстрацію в Севастополі.

Зазначимо, повний тезка Віктора Юрійовича Бєлова на позачергових парламентських виборах 2014 року балотувався від партії ексміністра оборони Анатолія Гриценка "Громадянська позиція". Цей кандидат на той момент займав посаду заступника голови правління, ПрАТ "Український інститут із проектування і розвитку інформаційно-комунікаційної інфраструктури "Діпрозв’язок". Олексій Гриценко (син Анатолія Гриценка) з 5 квітня 2021 року є радником з питань екології на громадських засадах мера Києва Віталія Кличка

За результатами участі у публічних закупівлях ТОВ "Енвімонітор" уклало 6 договорів майже на 120 млн гривень. Найбільший замовник – Управління екології та природних ресурсів КМДА, яке віддало йому 5 вищеописаних підрядів загальною вартістю 118,66 млн гривень. Ці підряди передбачають створення славнозвісної міської системи програмно-апаратних засобів збору та обробки даних про стан навколишнього середовища Києва. Шостий підряд у "Енвімонітора" від Чернівецького обласного центру з гідрометеорології на поставку обладнання для організації моніторингу атмосферного повітря на вміст озону за майже 700 тис. гривень.

Олег Вовченко є власником та співвласником ще чотирьох компаній, з яких дві – ТОВ “Енвіпроджект” та ТОВ “Енві Компані” – також є активними учасниками публічних закупівель. При цьому їх замовниками є виключно столичні КП і ПАО “АК “Київводоканал”. Так, ТОВ “Енвіпроджект” уклало 11 договорів, найбільшим замовником є ЧАО “АК “Київводоканал”, а ТОВ “Енві Компані” підписало 2 договори – обидва з КП “Житлоінвестбуд-УКБ”.

До слова, ТОВ “Енві Компані” разом з Олегом Вовченко володіє Руслан Цюман, який у 2015 році безуспішно балотувався в Київраду від партії “Відродження” (раніше належала покійному меру Харкова Геннадію Кернесу та екс-регіоналу Віталію Хомутинніку, з 2019 року партія де-факто припинила діяти).

Управління екології та природних ресурсів КМДА з 11 лютого 2021 року очолює Олександр Возний (на колажі праворуч). Роботу цієї структури протягом більше семи років контролює заступник голови КМДА Петро Пантелеєв (на колажі ліворуч).

* ТОВ “Енвімонітор” (код ЄДРПОУ: 42285420)

КиївВлада

Теги: новини київщини, новини києва, новини київської області, екологія, олександр возний, управління екології та природних ресурсів, петро пантелеев, енвімонітор, екологічне благополуччя, помти моніторингу, олег вовченко, міська системи програмно-апаратних засобів збору та обробки даних про стан навколишнього середовища
Мої відео