fb inst harmonie.flore@gmail.com    0673949273 

                                                              0673948864

Пошук

Женские духи

Мужские духи

Духи унисекс

Косметика

Бренды

ТЕКСТ РЕКЛАМНЫЙ О ДУХАХ

КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ КУПИТЬ ДУХИ КИЕВ

Быстрая доставка

Быстрая доставка

Быстрая доставка

Бесплатные образцы

Бесплатные образцы

Бесплатные образцы

Работаем 24/7

Работаем 24/7

Бесплатные образцы

Безопасная оплата

Безопасная оплата

Безопасная оплата

Новини

Юрист допоміг встановити факт родинних відносин сина з померлою матір’ю для прийняття спадщини

Юрист допоміг встановити факт родинних відносин сина з померлою матір’ю для прийняття спадщини
373018 ПЕРЕГЛЯДІВ

До Олександрійського бюро правової допомоги звернувся пан Володимир, який повідомив, що в 2015 році померла його мати Галина Василівна. До нотаріуса Володимир не звертався, оскільки був єдиним спадкоємцем та гадав, що вступив в спадщину, але в 2020 році нотаріусом йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину.

В 2014 році мати пана Володимира придбала квартиру в м. Олександрія, де він постійно проживав разом з нею. Батько пана Володимира разом з ними не проживав та перебував у розлученні з матір’ю. В 2015 році після смерті матері заяву про прийняття спадщини він не писав, оскільки був впевнений, що є єдиним спадкоємцем та фактично прийняв спадщину, так як постійно проживав разом із своєю матір’ю. У вересні 2020 року пан Володимир звернувся до приватного нотаріуса Олександрійського міського нотаріального округу Кіровоградської області з заявою про прийняття спадщини за законом, яка відкрилась після смерті його матері. В 2022 році Володимир отримав постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, оскільки не надав документів, які б підтверджували родинні відносини з його матір’ю, а саме: свідоцтва про народження, довідку про прописку і проживання на день її смерті за одною адресою. Нотаріусом було роз’яснено, що без свідоцтва про народження та довідки про проживання разом на момент її смерті, Володимир обмежений у праві отримати свідоцтво про право на спадщину. Пан Володимир, повідомив нотаріусу, що своє свідоцтво про народження він втратив, а дублікат свідоцтва отримати не може, оскільки він народився у Вірменії у місті Єревані.

Допомогти у вирішенні питання взявся головний юрист Олександрійського бюро правової допомоги, адвокат Володимир Попович, який ознайомився з матеріалами справи та підготував заяву до суду про встановлення факту родинних відносин та постійного проживання пана Володимира разом з матір’ю на час відкриття спадщини.

Олександрійським міськрайонним судом Кіровоградської області, вимоги пана Володимира щодо про встановлення факту родинних відносин та факту проживання на час відкриття спадщини було задоволено повністю.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень № 398/1602/22

https://reyestr.court.gov.ua/Review/104920441  

Коментує головний юрист Олександрійського бюро правової допомоги, адвокат Володимир Попович:

 

Відповідно до постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 року, «Про судову практику у справах про спадкування», якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення родинних відносин із спадкодавцем, проживання з ним однією сім'єю, постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, прийняття спадщини, яка відкрилася до 1 січня 2004 року тощо. Якщо постійне проживання особи зі спадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у зв'язку із чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини, спадкоємець має право звернутися в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, а не про встановлення факту прийняття спадщини.

 
Мої відео